Teknoloji

Starfield İlk Gününde Tüm Platformlarda 1 Milyon Eşzamanlı Oyuncuya Ulaştı

Oyun dünyası yolunu bekliyor Yıldız alanı Sonunda 6 Eylül’de Xbox ve PC için dünya çapında piyasaya sürüldü. Bugün Bethesda imzalı uzay RPG’sinin çıkar çıkmaz büyük bir başarıya imza attığı açıklandı.

Xbox işvereni Phil Spencer, X’te (Twitter) yaptığı açıklamada Starfield’ın Lansman gününde 1 milyon eşzamanlı oyuncuulaştığını duyurdu

Starfield, en çok oynanan yeni nesil Xbox’a özel oyun olabilir

Açıklamaya göre bu sayı tüm platformlar Kapsar. Bu, Xbox Series X/S, PC ve buluta erişen oyuncuların tamamının dahil olduğu anlamına gelir. SteamDB bilgilerine baktığımızda dün 269.177 oyuncuya ulaşıldığını görüyoruz. Spencer, bu başarı için Bethesda’daki geliştiricilere teşekkür ederken şunları ekledi: Bu dönüm noktasına ulaşmamıza yardımcı olan tüm oyuncularımıza teşekkür ederiz.”

Bloomberg’e yaptığı açıklamada Spencer, Starfield’ın Xbox için büyük bir başarı olacağını düşündüklerini de söyledi. Açıklamada, oyun En çok oynanan yeni nesil Xbox oyunuBunun olacağını ifade etti.

1 milyon eş zamanlı oyuncu sayısının önemli bir başarı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunu herkesin aynı anda oynamadığını göz önünde bulundurursak tüm oyuncularda bu sayının çok daha yüksek olduğunu tahmin etmek mümkün. Game Pass’e dahil olması nedeniyle Bethesda’nın şu ana kadar en çok oynanan oyunu olmasının beklendiğini de ekleyelim.

Starfield ile ilgili tüm detaylar için:

Oyunla ilgili diğer içeriklerimiz için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu