Teknoloji

Mall Craze Çok Yakında: Tüm Detaylar

 
Milan Timcenko tarafından geliştirilen ve yayınlanan simülasyon, yönetim, inşa etme oyunu Mall Craze, 19 Eylül’de piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Diğer simülasyon inşa etme oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da çeşitli yapıları istediğiniz biçimde inşa edebilir ve bu yapıları düzenleyebilirsiniz. nasıl istersen. Ancak diğer inşa etme oyunlarından farklı olarak bu yapımda devasa bir alışveriş merkezi inşa ediyoruz ve bu alışveriş merkezini istediğimiz yapılarla doldurabiliyoruz. Oyunun büyük bir alışveriş merkezi inşa ettiğimiz bölümünde her binaya dokunabiliyor, binaların hangi tarafa bakacağını belirleyebiliyor, ne tür binalar yapabileceğimize karar verebiliyor ve oyun içerisinde daha fazla detayla ilgilenebiliyoruz.
Kendi alışveriş merkezimizi kurabileceğimiz oyunda çeşitli özelleştirme ve yönetim mekanikleri bulunuyor. Bu mekanikler ile AVM içerisinde mağaza, restoran, fitness center, sinema salonları ve daha fazlasını istediğimiz gibi inşa edebiliyoruz. Bu yapıları istediğimiz gibi düzenleyebilir, hangi zemini kuracağımızı seçebilir ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edebiliriz. Bunun yanı sıra kurduğumuz yapılar ile çeşitli işçileri birlikte istihdam edebiliyoruz ve bu işçi alım süreci ile birlikte daha fazla müşteriyi kendimize çekebiliyoruz. Müşteriler elbette en uygun hizmeti sunan bir alışveriş merkezi isteyebilir, bu nedenle çalışan kiralamak ve onları aktif tutmak çok değerlidir. Bunun yanı sıra oyunda müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için istedikleri tarzda salonlar inşa edebiliyoruz ve aynı zamanda eserler yerleştirebiliyoruz. Dolayısıyla buradaki asıl amacımız bu müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve bu bağlamda para kazanmaktır.
 
Yeni yapılar inşa etmenin dışında işçilere de sahip çıkmak gerekiyor.
 
 
Para kazanma etkinliğiyle birlikte, elbette diğer yapıların kilidini açabilir ve daha fazla müşteri çekmek için yeni yapılar inşa edebiliriz. Elbette binaları yapmadan önce gerçek bir şekilde planlamak çok önemli çünkü bu tarz yapılar müşterilerin özgürce hareket edebilmesi ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için çok önemli. Bunları yaparak müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilir ve belirlediğiniz alanda daha fazla yapı kurabilir ve daha yeterli hizmet verebilirsiniz. Tüm bu düzenleme ve yapılar tamamen sizinle ilgili olup, bunların montajı, servisi ve işçi alımı tamamen size aittir. Bundan dolayı her oyuncu oyun içinde farklı bir deneyim yaşayabiliyor ve bu deneyim ile farklı sonuçlarla karşılaşılabiliyor. Kazandığınız paralarla birlikte daha lüks binalar inşa edebilir, daha iyi hizmet vererek daha hızlı para kazanabilirsiniz. Ne yazık ki bu kolay olmuyor çünkü buranın tüm koordinasyonu ve planlaması tamamen size bağlı. Bu nedenle çalışanları kontrol etmek, işe almak, gerekirse işçi çıkarmak, işe almak ve tüm yapılarla ilgilenmek oyuncuları zorlayan unsurlardan bazılarıdır.
Tabii bu detayların ortasında başta zor olabiliyor ama sonrasında bu işte ustalaşmaya başlıyoruz. İşimizi profesyonelleştirdikçe burada yeni mağazalar açabiliyor, çeşitli reklam panoları dikebiliyor ve kendi reklamlarımızı burada yapabiliyoruz. Elbette bu reklam planları ile daha fazla müşteri çekebilir ve alışveriş merkezimizi müşterilerle doldurabiliriz. Bunun yanı sıra kurmuş olduğumuz bu yapılar içerisinde yer alan hizmetlerin fiyatlarını belirleyebiliyor ve tabii ki en iyi fiyatı belirlemek için piyasadaki rakamlara da göz atmaya çalışıyoruz. Küçük bir mağazadan büyük bir iş adamına gerçek bir adım atabileceğimiz üretimde işimizde ustalaşmaya çalışıyoruz ve ustalaşmaya başladığımızda işimizi daha da büyütmeye başlıyoruz.
 
Oyunda çeşitli kişiselleştirme öğeleri var.
 
 
Ayrıntılı özelleştirme ve yönetim öğeleriyle karşımıza çıkmayı hedefleyen alışveriş merkezi yönetim oyunu, simülasyon ve yapı oyunları sevenlere hitap ediyor. Bu yapı ile karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda sinema salonları, fitness salonları, restoranlar, mağazalar, marketler, baharatçılar ve dahası bulunuyor. Bu yapılarla AVM’mizi istediğimiz gibi büyütebilir, yeni alışveriş mağazaları açabiliriz. Çeşitli özelleştirmeler ile oyundaki yapıların görselliğini değiştirebiliyor, daha çekici hale getirebiliyor ve bu bağlamda müşterileri kendimize çekebiliyoruz. Oyunda binaların dışında farklı objeleri ve eserleri de özelleştirip halkın beğenisine sunabiliyoruz. Örneğin, çarpıcı bir yapı olarak öne çıkan dükkânın içine altın kaplama bir piyano yerleştirir. Bundan dolayı bu yöntem para kazanmanın başka bir yolu olarak oyunda yerini alan oyunda özelleştirmeler ve iyileştirmeler yapmaktadır.
 
Oyunda pazar istikrarını kuruyoruz
 
 
Her alışveriş merkezi birbirinden farklı görünüyor. Bundan dolayı oyuna dahil olan bu alışveriş merkezi bizim dokunuşlarımızla bambaşka bir forma bürünebiliyor ve bu bağlamda yepyeni bir alışveriş merkezi olarak karşımıza çıkıyor. İnşa ettiğimiz alışveriş merkezi ile birlikte daha fazla para kazanmanın yollarını ararken, bir alışveriş merkezinin tamamını yönetmek elbette güçlü bir deneyimin modülüdür. Bu modüle hakim olmak ve bu segmentin detaylarını öğrenmek tamamen bizim işimiz. Maksimum kazanç sağlayacak işlerle birlikte çalışacağımız oyunda tüm detayları bir arada halledebiliyoruz ve alışveriş merkezindeki binalardan işçilere kadar tüm ince unsurları ele alıyoruz. Bir yandan binalara yeni işler kazandırarak müşteri çekebiliriz, diğer yandan çeşitli indirim kampanyaları başlatarak daha fazla para kazanmanın ve daha fazla müşteri çekmenin yollarını arayabiliriz. Oyunda piyasa istikrarı tamamen sizin elinizde ve bu piyasa istikrarı ile birlikte işlerin fiyatlarını da buradan belirleyebilirsiniz. Onun için bu dengeyi mutlaka kurmanız ve savunmanız gerekiyor. Eğer abartılı bir fiyat tablosu ve piyasa istikrarı varsa müşteriler maalesef bu durumdan memnun kalmamakta ve o alışveriş merkezinden uzaklaşmaya başlamaktadır.
Bir çok yapı ile hizmet verebileceğimiz bu üretimimizde simülasyon elemanları ve yapı elemanları bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm küçük detaylara da yer verilmiş. 9 Eylül’de çıkması beklenen bu oyun, bina ve simülasyon oyunlarını sevenlere hitap ediyor. Ayrıca oyun erken erişim olarak karşımıza çıkmayı hedefliyor. Erken erişim oyunlarını sevmiyorsanız ve tam sürümü beklemek istiyorsanız oyunu istek listenize ekleyebilir ve çıktığı gün bu oyundan haberdar olabilirsiniz. Oyunun Steam sayfası şu anda açık, dilerseniz buradan istek listenize ekleyebilirsiniz.
 
buhar sayfası
 
 
Öte yandan Steam sayfasında oyunun demo versiyonu bulunuyor. Bu demo sürümünü dilediğiniz gibi ve ücretsiz olarak indirebilir ve oyunun bir bölümünü de oynayabilirsiniz. Bu demo sayesinde oyunun temel mekaniklerini öğrenebilir ve aynı zamanda oyunu satın alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.
 
Demo oyun görüntüleri
 
 

karatas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu