Haber

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Görüşmek İçin Rusya’ya Geldi

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere Rusya’ya geldi.

Rusya Doğal Kaynaklar ve Çevre Bakanı ve Kuzey Kore ile Hükümetlerarası Ticari, Ekonomik, Bilimsel ve Teknik İşbirliği Komisyonu Başkanı Aleksandr Kozlov, sosyal medya hesabından yayınladığı video paylaşımında, Kim’i 2015 yılında Tumen nehri üzerindeki köprüde karşıladığını belirtti. Primorskiy bölgesi.

Kim’in resmi bir ziyaret için Rusya’ya geldiğini hatırlatan Kozlov, “Rusya ve Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti 75 yıldır güçlü dostlar. Tüm bu yıllar boyunca sadece komşu olarak değil, aynı zamanda birbirimize destek ve yardımda bulunduk. yakın arkadaşlar.” İfadelerini kullandı.

Kozlov’un paylaştığı videoda, Kim’in özel zırhlı treniyle istasyona geldiği ve Rus yetkililer tarafından karşılandığı görülüyor.

Kremlin’den dün yapılan açıklamada, Kim’in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in daveti üzerine Rusya’ya resmi bir ziyarette bulunacağı belirtildi.

Rus basınında yer alan haberlere göre, Putin ile Kim arasındaki görüşmeye Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun da katılacağı belirtiliyor.

Kim Rusya’yı en son 2019’da ziyaret etmiş ve Vladivostok’ta Putin ile görüşmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu