Teknoloji

Google çalışanları “Bard işe yaramazdan da beter: lütfen başlamayın” dedi, Google dinlemedi

Google’ın rakipleri MicrosoftVe OpenAIayak uydurmak için kendi chatbot’u Bard’ı koşturdu benziyor Yayınlanan bazı haberler Neredeyse Google’a Bard’ı başlatmaması için “yalvarıyordu” gösteriyordu. Ve şimdi bu durum daha da detaylandırılmıştır.

Google çalışanları, şirket içi açıklamalarda şirketin chatbot’u Bard’ı defalarca eleştirdi. patolojik bir yalancı‘ ve şirkete onu serbest bırakmaması için yalvardı.

Bloomberg’in 18 mevcut ve eski Google çalışanıyla yapılan röportajlara ve şirket içi açıklamaların ekran görüntülerine dayanan raporuna göre bu oldukça çarpıcı. Bu dahili tartışmalarda, bir çalışan Bard’ın kullanıcılarına sordu “uçak iniş”veya “Dalma” Bu tür konularda sık sık tehlikeli tavsiyeler verdiğini belirtiyor. Eğer bir obur “Ozan işe yaramaz olmaktan da beter: Lütfen başlatmayın”söz konusu.

çiçek, bir şirketin iç güvenlik grubu tarafındansistemin genel kullanıma hazır olmadığını söyleyen bir risk değerlendirmesi bile sunuldu ” geçersiz kılmak” diyor. Tüm bunlara rağmen Google daha Mart ayında” deneyselbotun erken erişimini kullanıcılara açtı.

Görünüşe göre Google, Microsoft ve OpenAI gibi rakiplerine ayak uydurmak için etik yaygarayı bir kenara bırakma zahmetine girmedi. Şirket, yapay zeka alanındaki güvenlik ve etik çabalarını sık sık vurguluyor, ancak Bard’ın buluşu pek etik değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu