Haber

Filistin, İsrail’in saldırılarını artırmasıyla ilgili BM’ye mektup gönderdi

İsrail’in Batı Şeria ve Gazze’de Filistin halkına yönelik saldırılarını artırmasıyla ilgili olarak Filistin’den Birleşmiş Milletler’deki (BM) 3 yetkiliye mektup gönderildi.

Filistin resmi haber ajansına göre, Filistin’in BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Riyad Mansour, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e, Mayıs Güvenlik Konseyi Lideri Pascale Christine Baeriswyl’e ve BM Genel Kurul Başkanı Csaba Körösi’ye bir mektup gönderdi.

Haberde, Mansur’un mektuplarında İsrail’in Batı Şeria ve Gazze’de Filistin halkına yönelik saldırılarını tırmandırdığına dikkat çekildi.

Mansur, İsrail’in yaptığının bir savaş hatası olduğunu ve sorumlulardan uluslararası toplum tarafından hesap sorulması gerektiğini vurgulayan mektuplarda, uluslararası toplum tarafından sivillerin korunması, barış ve güvenliğin sağlanması ve son verilmesi için adımlar atılması gerektiğinin altını çizdi. Mevcut yasadışı duruma.

Mansur, İsrail’in Batı Şeria’da düzenlediği yasa dışı “katil” operasyonlarının ardından Salı sabahı birkaç saat içinde Gazze’nin birçok noktasına hava saldırısı düzenlediğine dikkat çekti.

Hava operasyonları sonucunda 4’ü çocuk 4’ü kadın 15 Filistinli’nin şehit olduğunu belirten Mansur, yaralanan 22 kişiden 3’ünün çocuk, 7’sinin kadın olduğunu hatırlattı.

Mansur şu açıklamaları yaptı:

“İsrail, düzensiz bir şekilde, bu saldırılarla Filistinlileri kasten öldürmeyi planlamıştır. İşgal altındaki Filistin topraklarında uluslararası hukuku ve insan haklarını hiçe sayan bu suçları işleyen ve ihlal edenlerden derhal hesap sorulmasını istiyoruz. İsrail’in cezasızlığa, öldürmeye bağımlılığına son verilmesi” , yıkım, sömürü ve ilhak.” şimdi verme zamanı

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda 15 kişi öldü

İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 15 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.

Saldırılarda hayatını kaybedenler arasında İslami Cihat Hareketi’ne bağlı askeri timlerden 3 kişinin de olduğu açıklandı.

Öte yandan İsrail güçlerinin Batı Şeria’daki Nablus kentine düzenlediği baskında 15 Filistinli yaralandı.

cukurova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu