Haber

Ekrem İmamoğlu’ndan İlk Zeytin Alışverişi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gemlik Belediyesi’nin Türkiye’nin en kaliteli sofralık zeytin ve zeytinyağını sofralara ulaştırmak için kendi adıyla kurduğu zeytin markasının ilk eserlerini internet üzerinden satın alırken, “Kurumsallaşmanız çok değerli” dedi. ve zeytini markala.”

Gemlik programı kapsamında esnaf ziyaretinin ardından merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın türbesini ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, ardından Kırsal Kalkınma Ofisi’nin açılışına katıldı. Açılışın ardından Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’teki zeytin ağaçları ve Gemlik Belediyesi’nin kurduğu zeytin ve zeytinyağı markasının çalışmaları hakkında bilgi alarak Gemtar Yönetim Kurulu Başkanı 24. Dönem Milletvekili İlhan Demiröz’ü tebrik etti. Yönetim Kurulu.

Sertaslan, “Gemlik denilince akla gelen ilk ürün zeytindir”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Türkiye’de 186 milyon zeytin ağacı bulunduğunu ve Gemlik denilince akla ilk gelenin zeytin olduğunu, Gemlik zeytinini tüketenlerin çok beğendiğini vurguladı. Gemlik’teki ağaç sayısının resmi bilgilere göre 2 milyon 400 bin civarında olduğunu, miras ve intikal kanunu gereği bu ağaç popülasyonuna önem verilmediğini dile getirerek, “Belediyemizin nihai hedefi; ürünü tarladan toplar, bakımını yapar, üretir ve çiftçisiyle paylaşır. model olmak Gemlik Belediyesi’nin internet satış modeli ve markasıyla tüm Türkiye’de zeytin ve zeytinyağı ticaretine başlayacağız” dedi.

İmamoğlu, “Tarıma katkıları çok önemsiyorum” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, zeytin ve zeytinyağının çok özel bir ürün olduğunu ve onbinlerce yıldır insanlar tarafından tüketildiğini belirterek, “Ülkemiz zeytin cenneti ama bu zeytini pazarlayamıyor. dünya prestijli bir biçimde. Ülkemizden çok daha vasat ürün üreten ülkelerin hem zeytini hem de zeytinyağını Euro’nun birkaç katı fiyata pazarlaması bizim için üzücü. Kırsalın bomboş olduğu bir dönemdeyiz. Tarıma katkıları çok önemsiyorum. Gemlik zeytinini burada köylülerle birlikte kurumsallaştırmanız sizler için çok değerli.

Konuşmaların ardından Ekrem İmamoğlu, internet sitesinden ilk alışverişini yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu