Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’na bir kez daha destek verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da yaptığı konuşmada mevcut CHP yönetimine tepki göstererek, “Millete umut olarak ilan ettikleri Cumhurbaşkanlığı adayını siyasetten emekliye ayırdılar. Sayın Kemal’e cüzamlı muamelesi yaptılar. kendi aralarında bir paylaşım kargaşasına sürüklendiler.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivil Toplum Kuruluşları Bursa Toplantı Programı’nda önemli açıklamalarda bulundu.

“BUGÜN SABAH AKŞAM TALEP EDİYORLAR”

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleriyle ilgili suçu CHP yönetimine yükleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “8 ay öncesine kadar Türkiye’yi birlikte yönetmekten bahsedenler bugün de birbirlerine anlatmaktan vazgeçmiyor. 8 ay önce 85 milyon insanı kucaklamaktan bahsedenler ise şimdi birbirine sahip çıkıyor” dedi. Bugün gece gündüz savaşıyoruz.” dedi.

“Kemal Bey’e cüzzamlı muamelesi yaptılar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan da CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vererek, “Millete umut olarak ilan ettikleri Cumhurbaşkanlığı adayını siyasetten emekliye ayırdılar. Sayın Kemal’e cüzamlı muamelesi yaptılar. Paylaşım kavgasına girdiler.” Millet olarak yüzümüzü kızartacak bir skandalla karşı karşıya kaldığımız bir gün geçmiyor, özellikle “Gençlerimizin siyaset kurumuna zarar veren hilelerine tanık olmayalım.” dedi.

ERDOĞAN’DAN 6’LI TABLO TABLOSU

Konuşmasına devam eden Erdoğan, “Gerçekten acı günler yaşıyoruz. Bize göre ortaya çıkanlar buzdağının sadece görünen kısmı. İşin büyük kısmı aslında çantada. 6’lı Masa kurulumunun organizatörleri, Tamamen siyaset mühendisliği ürünü bir proje olan bu proje eninde sonunda ortaya çıkacaktır. Elbette siyasi rakiplerimizin de kendilerini bu durumda görmelerini bekliyoruz.” Bu durumun böyle bir duruma düşmesini istemiyoruz. Özellikle toplumumuzun belirli kesimlerinde yayılan karamsarlık dalgasının demokrasimiz açısından korkutucu olduğunu düşünüyoruz. Taraf olsun veya muhalefet olsun siyaset kurumunun temel misyonu topluma umut aşılamaktır. Böyle bir durumun yaşanmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı rakip olarak görüyoruz. Onları kucaklayarak, seslerine kulak vererek, milli birlik ve beraberliğin bozulmasına izin vermeyeceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Milletimiz ile siyasi görüşü ne olursa olsun iletişim halinde olmaya çalışıyoruz. İstişareyi siyasi prosedürün merkezine koyan bir ekip olarak toplumumuzun farklı kesimleriyle yakın diyalog içinde olmaya özen gösterdik. Seçim dönemlerini halkımızla gönül köprülerimizi güçlendirme aracına dönüştürmek. Sokakları, çarşıyı, pazarı tüm dikkatimizle dinleyin. Gençlerimizle daha sık bir araya geleceğiz. Hanımlarımızı, kız kardeşlerimizi dinleyeceğiz. Milletin gündemini siyasetin ve iktidarın gündemiyle bağdaştırarak ülkemize hizmet etme çabamızı sürdüreceğiz. 40 yıllık siyasi hayatımızın en değerli prensibi budur. Milletimiz için varız, varız. Milletimizle beraberiz. Bizim milletimiz olmayan yer yoktur. Biz de değiliz. Milletimizin neşesi, memnuniyet kaynağımızsa kaygısı ve endişesi de öncelikli sorunumuzdur. Her soruna çözüm bulmayı görevimiz olarak görüyoruz. vatandaşlarımızın sorunu.

“PİL FABRİKAMIZA HAYIRLI OLSUN”

Türkiye’nin otomobili ve ilk milli elektrikli araç markası TOGG’a destek verenler, bu yatırımdan rahatsızlık duyduklarını dile getirdi. Muhalefeti hizmet, işe düşmanlık olarak gören bu beceriksiz hırslıları kendi sığ dünyalarıyla baş başa bırakıyoruz. ‘Elektriksiz araç üretemiyorlar, üretseler bile satamıyorlar’ diyen TOGG, tıpkı Devrim otomobilinde olduğu gibi proje aşamasından itibaren diri diri gömmek istedikleri TOGG’u da üretmeye devam ediyor. rakipleri hazımsızlık çekenleri kıskanıyor ve rahatsız ediyor, şükürler olsun. Akü fabrikamıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bugüne kadar bizi hiç yalnız bırakmayan Bursa, 14-28 seçimlerinde yine güçlü bir duruş sergiledi. Bize olan desteğini açıkça ortaya koydu. Cumhur İttifakı olarak yüzde 51 oyla yine kazandık. Bursa, Kandil ve Pensilvanya’dan yardım isteyen hırslarının kurbanı olanların iktidara gelmesine izin vermedi. Bursa bir kez daha güven ve istikrar dedi. Seçimlerden bu yana yaşananlara baktığımızda Bursalı kardeşlerimizin ne kadar doğru, isabetli ve basiretli bir tercih yaptığını açıkça görüyoruz.

“BİZ BİZ BURAYA KİMSE GİBİ SİYASİ KARİYER İÇİN GELMEDİK”

Dayanışmamızın ve sevgimizin devamını Allah’tan niyaz ediyorum. Bizim için koltuklar, mevkiler, rütbeler ve unvanlar amaç değil; Milletimize en keyifli ve başarılı şekilde hizmet etmenin aracıdır. Biz buraya bazıları gibi siyasi amaçlarla gelmedik. Soruna bu perspektiften bakanlarda herhangi bir kırgınlık, kırgınlık olmayacaktır. Asla rehavete kapılmaz. Vatana hizmet çabasını sürdürmek ancak bu şekilde mümkündür. Çok kritik bir seçimde bizi destekleyerek bize olan inancınızı gösterdiniz.

“YARI ZAMANLI BELEDİYEMİZ OLAMAZ”

Bugüne kadar güveninizi koruduğumuz gibi, umarım güveninizi de onurumuz sayar ve asla yarı yolda bırakmayız. Son 21 yılda Bursa’ya yaptığımız yatırımları en iyi siz bilirsiniz. Muhalefetin kontrolündeki belediyeler ile Cumhur İttifakı yönetimindeki belediyeler arasındaki fark gece ile gündüz arasındaki fark gibidir. Yarı zamanlı bir belediye başkanımız yok. Vatandaşını terk eden belediye başkanı yok. Ülkemizde seçimden seçime sadece seçmenini hatırlayan bir belediye başkanı yoktur. Bugün AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın hizmet ve çalışma politikasını Bursa’da sürdürecek belediye başkan adaylarımızı sizlere sunduk. Kendi alanlarında uzman ve yetkin kişilerden oluşan gerçekten güçlü bir ekip kurduk. Şu ana kadar bizi utandırmayan Bursa’nın 31 Mart seçimlerinde bir kez daha tarih yazacağına inanıyorum. İnşallah sizlerin desteğiyle hükümet ve belediyeler el ele vererek şehrimizi hedeflerine ulaştırmaya devam edecek. Allah’tan yolumuzu açmasını diliyorum. Soframıza geldiğiniz için bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum, sağlıcakla kalın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu