Ekonomi

Anadolu Efes’ten entegre sürdürülebilirlik raporu

2010 yılından bu yana sürdürülebilirlik performansını paydaşlarına açıklayan Anadolu Efes, ilk entegre raporunu yayınladığını duyurdu.

Rapora göre şirket, 2022 raporlama döneminde emisyon azaltımı ve su verimliliği odaklı yaklaşık 61 milyon TL değerinde proje hayata geçirdi.

Raporda, sosyal etki yatırımları çerçevesinde 5 farklı odak alanda 26 proje yürütülürken, şirketin ‘ödediği bağımsız bir garanti beyanı ile dünya genelinde kadınların erkeklerden yaklaşık yüzde 20 daha az kazandığı belirtiliyor. Eşit işe eşit ücret’ bir kez daha gündeme geldi.

Şirketten yapılan açıklamada Anadolu Efes Bira Küme Lideri ve CEO’su Can Çaka, “Bugün dünyanın 9’uncu, Avrupa’nın 5’inci büyük bira şirketi olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu yolda daha odaklı ve daha şeffaf ilerleyebilmek için ülkemizde ve dünyada az sayıda şirket tarafından uygulanmakta olan entegre raporlamaya geçme kararı aldık.

yüzde 12 düşüş

Raporda, 2030 yılına kadar tüm operasyonlarımızda net sıfır karbon emisyonuna ulaşmak adına bu yıl emisyon azaltımına katkı sağlayan projelere 59 milyon TL’den fazla yatırım yaptığı belirtiliyor.

Elektrik tüketiminin yüzde 29’unun yenilenebilir kaynaklardan satın alındığının belirtildiği raporda, “2030 Net Sıfır hedefimiz kapsamında yaptığımız teknik planlamalar ve hayata geçirdiğimiz projeler.
Bu sayede kendi operasyonlarımızdan kaynaklanan net emisyonlarımızda bir önceki yıla göre yüzde 12 oranında azalma sağladık.

haber-havsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu