Ekonomi

YEDAŞ’tan enerji verimliliği bilinçlendirme çalışmaları

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), “Alaca Öğrenme Şenliği”nde öğrencileri enerji verimliliği konusunda bilgilendirdi.

Çorum Alaca Kaymakamlığı ve Alaca Belediyesi tarafından düzenlenen “2. Alaca Öğrenme Şenliği” Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. YEDAŞ, enerji tasarrufu sağlamayı ve bilgi paylaşımını desteklemeyi amaçlayan Alaca Öğrenme Şenliği’nde aktif rol aldı.

“Enerji verimliliği konularında farkındalık yaratmayı hedefliyoruz”

YEDAŞ Genel Müdürü Yunus Emre Bilgi yaptığı açıklamada, “Enerji verimliliği bilincine dikkat çeken ‘Enerji Takımı Hikaye Kitabı’nı öğrencilerimize yaklaşan yaz tatilinde okumaları için karne hediyesi olarak öğrencilerimize verdik. Bu kitaptaki hikayede elektrik tasarrufu ve çevre bilinci gibi konulara dikkat çekiyor ve ailelerin enerji verimliliği konularında bilinçlenmesini amaçlıyoruz.

Yunus Emre Bilgi, ziyaretçilere elektrik dağıtım hizmetleri, enerji tasarruf teknikleri ve müşteri memnuniyeti hakkında detaylı bilgi verildiğini belirterek, enerji verimliliği ve çevre konularında farkındalığı artırmak ve yaymak için faaliyetlerine devam edeceklerini söyledi.

YEDAŞ; Samsun Genel Müdürlük, Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop illerinde 3 milyondan fazla kullanıcıya elektrik enerjisi sağlamaktadır. – ÇORUM

sehitkamilhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu