Haber

Türkiye Kupası yol bisikleti yarışları Sındırgı’da başladı

– Türkiye Kupası yol bisikleti yarışları Sındırgı’da başladı

BALIKESİR – Türkiye’nin en geniş katılımlı bisiklet yarışlarından biri, Balıkesir’in doğal şehir unvanına sahip Sındırgı ilçesinde yapılıyor. 500’e yakın sporcu iki gün boyunca farklı parkurlarda yarışacak.

Türkiye Bisiklet Federasyonu, Gençlik Sporİl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye Kupası 2. Etap Skorlu Yol Yarışları, U-17 Yıldızlar A 44 kilometre, U-15 Yıldızlar B 33 kilometre yol yarışı ile başladı.

İki gün sürecek ve 314 sporcunun katıldığı puanlı 2. Etap Yol Bisikleti Yarışlarında genç erkekler, 17 yaş altı erkekler, 15 yaş altı erkekler, usta erkekler, kızlar kategorilerinde yarışlar yapılacak. 17 yaş altı, kız çocukları 15 yaş altı ve kriter.

Balıkesir Caddesi’nden start alan yarışların startını veren Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Ata, sporculara başarılar diledi. KKTC dahil 81 ilden sporcuların katıldığı yarışlarda ilçede 500’den fazla antrenör, sporcu ve görevli bulunuyor.

Polis ve jandarma, belediye ve sağlık çalışanlarının görev yaptığı olayda, yarış boyunca ilçe genelinde bazı yollar trafiğe kapatıldı. İlk gün U-17 Yıldızlar A 44 kilometre, U-15 Yıldızlar B 33 kilometre yol yarışı ile başlayan kriter etapları koşulacak. Yarışmaya ilçe genelinde vatandaşlar da ilgi gösterdi. Doğal kent Sındırgı’daki bu örnek yarışma ile UNESCO tescilli Jeopark alanında daha geniş bir uluslararası yarış yapılması planlanıyor.

Balıkesir Gençlik ve Spor Müdürlüğü Bisiklet Antrenörü His Çokal, “Türkiye Kupası 2. etap yol yarışlarını doğal şehrimiz Sındırgı’da yapıyoruz. Ülkemizi tanıtma ve sporcularımızı ağırlama açısından çok güzel bir katılım oldu. Ekrem’e ve teşekkür ederiz” dedi. Bizden hiçbir desteği esirgemedi” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu milli hakemi Bayram Kurşuner, “314 sporcu başvurdu. Bugün 93 kişi yarıştı. Bu yarışa Türkiye’nin 81 ilinden tüm takım sporcuları katıldı. Türkiye Kupası olduğu için bu yarışmalar bir adım. U-17, U-15, U-12 kategorilerinde kadın ve erkek sporcularımızla bugün ve yarın yarışlarımıza başlayıp bitireceğiz” dedi.

Sındırgı Belediye Başkan Yardımcısı Salih Durak, “Sındırgı ilçesi çok güzel bir düzenlemeye imza atıyor. KKTC dahil 81 ilden 350 bisikletçiyi tek başımıza, 500 kişiyi de grup olarak ağırlıyoruz. Kaymakamlığımızın organizasyonunda, gençlik ve spor müdürlüğümüz ile bisiklet federasyonu iş birliğinde, “İlçemiz için çok güzel bir etkinlik. Gençlerimizin bu işe olan hevesi ve ilçe gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmesi açısından çok keyifli bir aktivite. Duyarlılıklarından dolayı Sındırgılı hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. İlçemiz için gerçekten güzel bir organizasyon oldu” dedi.

habercat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu