Haber

Tuncer Bakırhan: ‘Kaçak seçmenler’ hakkında suç duyurusunda bulunacağız

Meclis küme toplantısında konuşan DEM Partisi Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “Sahte seçmen üretiyorlar. Basını ve kamuoyunu bu konuda uyarmak istiyorum. Iğdır’da, Siirt’te, Kars’ta nerede jandarma binası varsa doldurdular” dedi. Sahte seçmenlerle. Çünkü onların tek kıblesi var.” Ayrıca “Var, hiledir” ifadelerini kullanarak ‘sahte ve kaçak’ seçmenler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Tuncer Bakırhan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

IRKÇI İNCELEMEYİ KAYBETTİ: Birinci yüzyıldaki milliyetçi ve ırkçı toplum sözleşmesi hepimize kaybettirdi. Birinci yüzyılı çatışmalarla geçirdik. Milliyetçi ve ırkçı çevreler, sanki bir kez daha iş birliği yapmış gibi, bir kez daha farklılıkları olanlara saldırmaya çalışıyor.

Irkçılığın ve milliyetçiliğin bazı insanların zihinlerini kör ettiğini görmüyorlar. Biz bu topraklarda doğduk. Türkiye’de yaşayan Kürtler olarak Kürt olarak yaşamak istiyoruz. Biz zorla başka bir kimliğin dayatılmasına karşıyız. Asimilasyona karşı en büyük silahın çocuklarımıza ana dillerinde eğitim vermek olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kürtler hariç” diye ekliyor. Bu konuda sessiz kalmamızı istiyor. Anadili Türklerin hakkı olarak gören Erdoğan aynı telaffuzu Kürtler için de tekrarlayacak mı diyoruz?

YUNUS EMRE GÖÇER’İN AÇIKLAMASI: Kadın katliamlarına bir yüzyıl daha sessiz kalmamızı, Kürtçe’nin bilinmeyen bir dil olarak kalmasını istiyorlar. Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu bir kuryeyi öldürdü. Karşılığında ise 27 bin lira para cezası verildi. Bir motosikletli kardeşimizi öldürmenin bedelini 27 bin lira olarak belirleyen bu yargı ve arkasındaki iktidar bu ülkeyi seviyor mu?

Sahte milliyetçiler yüzünden milyonlarca emekli eve nasıl ekmek getireceklerini merak ediyor?

ENFLASYON REAKSİYONU: TÜİK’in saçma enflasyonu bile yüzde 64 iken emeklilere verilen zam yüzde 42,5. 2024’ü emekli yılı ilan ediyorlar ama enflasyona karşı emeklileri parçalıyorlar. Hile ve harama bulaşan herkesi uyarıyoruz. Sadece birkaç merkezde örnek verdim. Böyle binlerce yer var.

GÜNDEM SEÇİMİ: Geçersiz seçmen üretiyorlar. Bu konuda basını ve kamuoyunu uyarmak istiyorum. Iğdır’da, Siirt’te, Kars’ta nerede jandarma binası varsa orayı sahte seçmenlerle doldurdular. Çünkü onların tek kıblesi vardır, o da hiledir. Iğdır’da 2019 seçimlerini 1.500 oyla kazandık. Bir sonraki seçime 4 bin 361 kaçak seçmeni taşıdılar. Tekrar milletvekili seçildiğim Siirt merkezde 1.161 oy farkla kazandık. Şu anda en az 6 bin 819 seçmeni Siirt merkeze taşıdılar.

Türkiye’nin Konsolidasyonuna Davet: 31 Mart zaferinin anahtarı kentsel uzlaşmadır. Yerelden kentsel uzlaşıya, Türk uzlaşısına kadar demokrasiyi yakalamanın mücadelesini veriyoruz. Bizim sorunumuz kimin hangi belediyeyi alacağı değil. Kim bizimle birlikte hareket etmek isterse demokratik, adil bir Türkiye’nin parolası olan Türk uzlaşmasına hazır olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu