Teknoloji

Samsung, Güncelleme Desteği Kesilen Cihazları Açıkladı: Çok Sevilen Galaxy A51 Ömrünü Sonlandırıyor

Geçtiğimiz günlerde tanıttığı Galaxy S24 serisine 7 yıllık güncelleme desteği getiren Samsung, şimdi de güncelleme desteğini sonlandırdığı cihazları duyurdu. Açıklamaya göre dört cihaz artık güncelleme almayacak.

Bu cihazlar arasında en çok dikkat çeken telefon ise Galaksi A51 . Türkiye’de oldukça bilinen bir model olan A51 LTE’nin artık güncelleme desteği bulunmuyor. Ancak A51 5G güncelleme almaya devam edecek. Yani sadece 4G versiyonu tamamlandı.

Samsung’un güncelleme desteğini durdurduğu cihazlar şu şekilde:

  • Galaxy A01
  • Galaxy A51 LTE (5G versiyonunda güncelleme devam edecek)
  • Galaxy Tab S6 5G
  • Galaksi W20 5G

Cihazlar arasında bütçe dostu telefon A01 ve tablet Tab S6 5G’yi görüyoruz. Galaxy W20’nin Z Fold 2’nin Çin versiyonu olduğunu belirtmeliyiz. Her ne kadar W20 üretimden kaldırılacak olsa da Z Fold 2 dünyanın geri kalanında güncelleme almaya devam edecek.

A51, 2019 yılının sonlarında tanıtıldı. Kısa sürede dünya çapında tanınmayı başaran cihaz, yeterli donanıma sahip. fiyat performans telefonu Olarak ortaya çıktı. 6,5 inçlik Üstün AMOLED ekran, 48 MP ana kamera, dört çekirdekli işlemci ve 8 GB’a kadar RAM gibi özelliklere sahipti. Ayrıca S serisi amiral gemisi cihazlardan önce o dönemin son Android sürümü olan Android 10’u da alarak değerli bir cihaz haline geldi. Bu nedenle desteğin kesilmesinin cihaz sahiplerini üzeceğini söyleyebiliriz.

S24’ü 7 yıl boyunca destekleyeceğini açıklayan Samsung, normalde birçok yeni cihaz sunuyor. 4 yıllık Android güncellemesi, 5 yıllık güvenlik güncellemesi teklif ediyordu. Aslında birkaç yıl önce bu sayı daha da azdı. Bu süreler 2021 yılında Android için 3 yıl, güvenlik tarafında ise 4 yıl olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu