Ekonomi

Samsun Şehir Hastanesi’nde geri sayım başladı

Bakanlığın Samsun’da 2022 yılında tamamladığı sağlık yatırımları için 31 milyon 19 bin TL kaynak kullanıldı. Devam eden sağlık yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte toplam 1 milyar 365 milyon 336 bin TL yatırım yapılacak. Bu yatırımlar arasında Samsun Şehir Hastanesi, Tekkeköy Devlet Hastanesi, Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ve Alaçam-Yakakent Devlet Hastanesi gibi üretimi devam eden yatırımlar bulunmaktadır.

SAMSUN KENT HASTANESİNDE SONA YAKLAŞIYORUZ

Samsun Şehir Hastanesi kaba inşaatının yüzde 100’ü, genel inşaatının ise yaklaşık yüzde 70’i tamamlandı. Hastanenin ilk etapta 1180 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye başlaması öngörülürken, kapasitenin 1500 yatağa çıkarılması planlanıyor. 1 milyar 69 milyon TL’lik sözleşme bedeli ile hastanede 20 bin kişiye hizmet verilmesi hedefleniyor.

Ayrıca Samsun’daki 250 yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesi’nin yüzde 67’si, Bafra Ağız ve Diş Hastanesi’nin yüzde 98’i, Ayvacık Toplum Sağlığı Merkezi’nin yüzde 23’ü, Alaçam-Yakakent Devlet Hastanesi’nin yüzde 9’u da proje kapsamında. Tamamlanmış.

Bu dönemde tamamlanan sağlık yatırımları Terme 1. Etap Hizmet Binası, Havza 1. Etap Hizmet Binası, Atakum 1. Etap Hizmet Binası, Canik 15 adet ek poliklinik ve 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi oldu. Bu yatırımların toplam maliyeti 18 milyon 294 bin TL oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu