Teknoloji

Microsoft, Yeni Xbox ve PlayStation 6’nın Ne Zaman Çıkacağını Açıkladı

 
Yeni nesil PlayStation 5 ve Xbox Serisi konsolların çıkışından üç yıl sonra Microsoft’tan yeni bir konsol açıklaması geldi. IGN tarafından hazırlanan bir rapora göre bir sonraki Xbox ve PlayStation konsolunun 2028’de çıkması bekleniyor.
 
Yeni konsolların 2028’de gelmesi bekleniyor
 
 
 
Microsoft şu anda, Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın almasını engelleyen ABD Federal Ticaret Kurulu ile mahkeme sürecinde. Duruşma sırasında ortaya çıkan mahkeme belgeleri, bir sonraki oyun konsollarının 2028’de çıkmasının beklendiğini gösteriyor. Microsoft’un belirttiği “2028” yılı aslında beklenen yıl çerçevesi içinde.
 
2013 yılında hem Playstation 4 hem de Xbox One konsolları çıktı. 2020’de PS5 ve Xbox Series çıktı. Ortadaki molaya bakarsak 7 yılın ortasını kapsadığını görüyoruz. 2028 yılı da bu kapsamda beklenen yıl çerçevesi içindedir. Bu nedenle sonraki konsolların 7/8 yıl içinde çıkacağı aktarılıyor.
 
Bu bilgilerin ifşası, şu anda devam etmekte olan FTC ve Microsoft davasından geliyor. Taraflar kendilerini destekleyen kanıtlar sunarlar ve diğer şirketlerle yapılan anlaşmalardaki boşluklar doldurulmaya çalışılır.

buharkentajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu