Teknoloji

Microsoft, Xbox Denetleyicisi İçin Yeni Bir Patent Aldı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, popüler oyun konsolu Xbox için yeni bir ürün çıkardı. kontrol patenti alınmış. Gerçek bir eser olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. LCD ekran Oyuncular daha önce hiç görmedikleri bir deneyim yaşayacak gibi görünüyor. Peki bu LCD ekran ne işe yarayacak?

Xbox kontrolcülerine eklenecek olan LCD ekran elbette o kadar küçük alanda oyun oynamak için tasarlanmamıştı. Microsoft bu ekran, eşleşmelerde Sanki kullanılmak üzere tasarlanmış gibi. Yani, oyuncunun Xbox denetleyicisi var Konsola bağlı mı? ekrandan takip edecektir. Ayrıca bulut oyun hizmeti için taşınabilir cihaz ile eşleştirme yapıldığında yine bu ekranda görüntülenecektir.

Orijinal uzaktan kumandanın boyutları değişmeyecek!

Microsoft’un Xbox kontrolcülerine ekleyeceği LCD ekran için orijinal kontrolcünün boyutlarında olacak. değişmeyecek . Bunun yerine şirket, düğmeleri denetleyicinin ortasında yeniden konumlandıracak. Xbox logosu ileArkadan aydınlatmalı kısımda ise LCD ekran yer alacak.

Evet; Yukarıda paylaştığımız patent görüntüsü PlayStation için üretilmiştir. Dualshock’a benziyor söyleyebiliriz. Sony, PlayStation 4’te kullanılan kumandanın üst kısmına bir parça ekledi ve bu parçanın dokunmatik olarak kullanılmasını sağladı. Ancak Microsoft’un şimdilik böyle bir planı yok gibi görünüyor. Ancak bu değişebilir. Microsoft, tıpkı Sony’nin yaptığı gibi LCD dokunmatik ekranı da yaptı. işlevsel hale getirebilir.

Xbox Series X/S’de kullanılan kumandalı PlayStation 4’ün Dualshock’unu aşağıda görebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu