Haber

Konya’da düğün ve asker eğlencelerinde tabancayla ateş açanlara operasyon

Konya’da polis ekiplerinin 25 tabanca ele geçirirken, düğün ve asker eğlencelerinde havaya ateş açan magdalara yönelik yürüttükleri çalışmalarda 9 kişi hakkında adli işlem başlatıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, askeri isyanlar ve düğünler sırasında kurşunlarla can kaybı ve yaralanmaların önüne geçmek için şehrin birçok noktasında kontrollerini sürdürürken, alınan raporları değerlendiriyor. Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü Arıza Tedbir ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Karaarslan Üzümcü Mahallesi’nde düzenlenen düğünlerden gelen silahlı çatışma ihbarlarını değerlendirdi. Gruplar ayrıca 2 adreste 12 ruhsatsız tabanca ve 5 av tüfeği ele geçirdi. Ele geçirilen silahlarla ilgili olarak 6 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

Karatay İlçesi’nde 2 farklı mahallede düzenlenen düğünlerde havaya rastgele ateş edildiği ihbarı üzerine Karatay İlçe Emniyet Müdürlüğü Kriminal Soruşturma ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Adreslerde yürütülen çalışmalarda 8 adet kurusıkı tabanca ele geçirilirken, 3 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Konya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, özellikle yaz aylarında artan düğün törenleri ve asker şenliklerine dikkat çekilerek, “Eğlenceniz başkalarının acısı olmasın, düğün evi olmasın” denildi. bir yas evi. Eğlencelerde silah kullanımı bir anda beklenmedik sonuçlara yol açabilir.” – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu