Haber

İstanbul’da Çalınan Araçların Hayalet Ekranları ve Plakaları

Veysel TİMDU-İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, AVCILAR, Eyüpsultan ve Başakşehir’deki araçların hayalet ekranlarını ve plakalarını çaldıkları belirlenen 6 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin hayalet ekranı çaldığı anlar ise güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

Avcılar Tahtakale Mahallesi Anıt Sokak’ta gece geç saatlerde yabancı plakalı bir otomobilin hayalet ekran olarak bilinen konsolu çalınırken, bir araç da hasar gördü. Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede kapsamlı bir güvenlik kamerası kayıt incelemesi yaptı. Yapılan incelemede iki hatada kullanılan otomobilin kiralık olduğu belirlendi. Aracı kiralayan firma ile iletişime geçilerek araç takip sistemi incelenerek gittiği yerler belirlendi. Plaka tanıma sistemi sayesinde hırsızlıkta kullanılan aracı Gamze T.’nin kiraladığı, aracı ise kardeşleri Furkan T. ve Baran T.’nin kullandığı anlaşıldı. Üç kardeş kısa sürede polis ekiplerince yakalandı. Şüphelilerin verdiği bilgiler doğrultusunda kimlikleri belirlenen 3 kişi daha gözaltına alındı. Şüphelilerin, Avcılar’ın yanı sıra Eyüpsultan’daki 3 araçtan hayalet ekran, Başakşehir’de ise 1 aracın plakasını çaldıkları ortaya çıktı.

Gözaltına alınan Gamze T., 23 sabıka kaydı bulunan Furkan T., 11 sabıka kaydı bulunan ve silahlı tehdit suçundan aranan Baran T., 13 sabıka kaydı bulunan İdris E., Abdullah D., 38 adet kabahat kaydı bulunan İsmail U.’nun ise 76 adet kabahat kaydı bulunmaktadır. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor. Çalınan 3 hayalet ekranı satın alan Burak S. aranıyor. Şüphelilerin araçlardan hayalet ekran çaldığı anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu