Haber

İstanbul Valisi Gül: “İstanbul’da yanan ormanların tamamı 2023’te yeniden ağaçlandırılacak”

İstanbul Valisi Gül: “İstanbul’da yanan ormanların tamamı 2023’te yeniden ağaçlandırılacak”

Vali Davut Gül, Beykoz’da yanan ormanlık alana fidan dikti

İSTANBUL – 26 Temmuz’da yanan ve hasar gören Beykoz’daki 21,6 hektarlık çalı ve orman alanına, İstanbul Valisi Davut Gül’ün katılımıyla 34 bin 500 çam fidanı dikildi. Vali Davut Gül, “İstanbul’da yanan ormanların tamamı yok olacak” dedi. 2023’te yeniden dikilecek.”

İstanbul’un Beykoz ilçesinde 26 Temmuz’da çıkan yangında 21,6 hektarlık orman alanı zarar gördü. İstanbul Valiliği iş birliğiyle yürütülen çalışmayla yanan 21,6 hektar alana 34 bin 500 çam fidanı dikildi. Fidan dikim törenine İstanbul Valisi Davut Gül, Orman Bölge Müdürü Celal Pir, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, askeri yetkililer ve öğrenciler katıldı. Vali Gül, yanan alana öğrencilerle birlikte fidan dikti.

“Geri kalan kısımları ağaçlandıracağız.”

Törende konuşan İstanbul Valisi Davut Gül, “Bugün İstanbul’da öğrencilerimizle birlikte Türkiye’nin asrının ilk ormanını dikeceğiz. Burası bu yıl çıkan yangın sonucu yanan bir alanımız. Ormancılığımız Örgüt her yıl yakılan ormanları tamamlayarak millete ve devlete iade ediyor.” “Gördüğünüz alan, İstanbul’da yanan ormanların yaklaşık yüzde 45’ini oluşturuyor. Geri kalan kısmı da yıl içinde yeniden ağaçlandıracağız. 2023 yılında İstanbul’da yanan ormanların tamamı yeniden ağaçlandırılacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu