Haber

İşçiler depremzedeler için iş başında

İşçiler depremzedeler için iş başında

DÜZCE – Düzce, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için tek yürek oldu. Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle kentte üretilen konteynerler afet bölgelerine gönderilmeye başlandı.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından afetzedeler için konteyner üretimi devam ediyor. Düzce Valiliği, İl Özel İdaresi, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla konteyner üretimi de yapılıyor. Konteynerler 3 bölgede yapılıyor: Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi, Beyköy 1. Organize Sanayi Bölgesi ve Çilimli ilçesindeki fabrikalar. Günde 30 konteynerin üretildiği çalışma çerçevesinde önümüzdeki günlerde üretim sayısı 50 ve 100’e çıkacak.

Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen, depremzedelere toplam 10 bin konteynerin teslim edileceğini belirterek, “Valimiz Cevdet Atay’ın talimatıyla depremzedeler için konteyner üretimi için kampanya başlattık. İl Özel İdaresi ile ildeki sivil toplum kurum ve kuruluşlarının katılımıyla, “Şu ana kadar 30 konteyner ürettik ancak günlük üretimimizi 50 ve 100’e çıkarmayı ve en hızlı şekilde depremzedeleri konteynerlerle buluşturmayı planlıyoruz. ve en hızlı şekilde” dedi.

Hazırlanan konteynerler teker teker tırlara yüklenerek sarsma alanlarına ulaştırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu