Haber

Hükümet Listesini Bekleyenlere Müjde! Yeni Fantastik Ünlüler Kabinesini Görmelisiniz

Yeni hükümet listesi herkesin gündeminde. Sosyal medyada yayınlanan sahte hükümet listelerini unutun. Sizin için harika bir ünlüler dolabı oluşturduk. Bakalım yeni bakanlık heyetimizi beğenecek misiniz?

Cumhurbaşkanlığı ikinci cinsiyet seçimlerini Recep Tayyip Erdoğan kazanırken, yeni hükümetin listesi merakla bekleniyor. Her gün sosyal medyada yayınlanan sahte hükümet listelerini gördüğümüz için buna bir dur demek istedik ve ünlülerden kendi hükümet listemizi oluşturduk. Bakalım seni atlatacak mı?

Asi bir rockçıyken her şeyi geride bırakıp köye yerleşen Hasret Tekin de gelip bize tarımı ve çiftçiliği anlatsın. Bu nedenle kendisi yeni Tarım ve Orman Bakanımızdır.

Denize düştüğü anda Türkiye’de yaz sezonunu açan Fedon kadar Kültür ve Turizm Bakanı bulmak zor. Fedon’un kendisi, kıyılarımızın reklamını yapan bir tanıtım filmi gibidir.

Muhasebe kontenjanından Özgür Demirtaş’ı Milli Eğitim Bakanı yaptık. Müfredatta dolar alım-satım ve döviz kurlarının hesaplanması yer alsa da çocuklar okulu bitirir bitirmez iş hayatına hazır hale gelmeli.

Acun’a Hazine Bakanlığı’nı sığ ama umutlu bir şekilde, “Parası olmayan parayı yönetemez, bu yüzden adam bir şeyler biliyor” düşüncesiyle veriyoruz.

İmparator Fatih Terim’i Gençlik ve Spor Bakanı yapmasaydık, herhalde yüreğimiz kuruyacaktı; Bunu düşünmedik bile ve başardık!

Hiçbir suçu çabuk çözemeyen Müge Anlı’nın başarılı bir İçişleri Bakanı olacağından hiç şüphemiz yok.

Vedat Milor, uzun yıllar yurt dışında yaşamış olması, akademik mesleği ve yemek kültürünün yanı sıra bildiği bir çok dilden dolayı bizleri yurt dışında mahcup etmeyecek en değerli kişidir. Doğal olarak Dışişleri Bakanı oldu.

Biliyorsunuz, hükümette kurulması planlanan bir Göç Bakanlığı ihtimali var. Bu nedenle sabah ve akşam atılan ‘Evinize dönün’ tweetlerini dikkate alarak Göçmen Bakanı olarak Demet Akalın’ı seçtik.

Bu sene Volkan Demirel’i her anlamda takdir etmeye doyamadık. Özellikle keyifli aile hayatı, onu aynı zamanda Aile ve Toplum Hizmetleri Bakanı yaptı.

Oğuzdan Uğur, Babala TV’de yaptığı programlarda herkese hakkını veren, hak edene gereken payı veren tavrı nedeniyle Adalet Bakanlığı tarafından atanmıştı.

İnsanlara yardım etmek için evine gitmeyi unutan sevgili Haluk Levent’in Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı’na hayırlı olsun diyelim.

Yıllarca Osmanlı ordusunda dönüşümlü olarak çeşitli görevlerde bulunan Burak Özçivit’i Milli Savunma Bakanı yaptık.

Dünyanın tüm altın, pırlanta, zümrüt ve bor rezervlerine kredi verecek en nitelikli kişi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bülent Ersoy

Beğen dizisinden İlkkan’ı hükümet sözcüsü yaptık. Açıklama yapıldığında ekrana çıksın boş konuşsun ama gülelim tatmin olalım. Mesela en ufak bir krizde “Milletimizin yanındayız” dememeli, “Yahşi gündüz sıcak, kötü günde gel, sıradaki gel” demeli.

haber-kocaali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu