Teknoloji

Hikaye Oyunlarının Sadece Sevdiğiniz Kısımlarını Oynamanızı Sağlayacak Sony Patenti

sony , yakın zamanda yeni bir patent başvurusunda bulundu. Bu patent, video oyunlarını bir kez tamamladıktan sonra oynamanıza olanak tanıyor. istediğimiz noktadan Yeniden başlamamızı mümkün kılacak. Patentte özelliğin nasıl çalışacağına ilişkin çeşitli ayrıntılar da yer alıyor.

Oyun Başlatma Aracılığıyla İçerik Yayını Adı geçen patent, oyunları tekrar oynamak isteyen oyuncuların, oyunların beğenmedikleri kısımlarını doğrudan atlayabilmesine olanak tanıyacak. Bu özelliğin kullanılabilmesi için oyunlarda tetik noktalarının bulunması gerekmektedir.

Artık beklememize veya bu tür rolleri oynamamıza gerek kalmayacak:

Bu özelliği kullanmak için sony , oyun geliştiricisi veya üçüncü taraf bir geliştirici tetikleyici noktaları belirleyebilecektir. Oyunu bir kez oynadıktan sonra bu tetik noktalara geri dönmek mümkün olacak. O zaman bu oyun tetik noktasından yüklenecek. O tetik nokta için oyuncunun sahip olması gereken özelliklere göre oyun içi düzenlemeler yapılacaktır. Her karakter standart olmayacak, özellikler oyuncunun önceki deneyimlerine ve tercihlerine göre belirlenecek.

Aslında Sony, bu sistemi geliştirmek için uzun süredir çalışıyor ve bu patent, aynı isimli üçüncü versiyon olarak öne çıkıyor. Uzakdoğulu teknoloji devi, bu çalışmaları için ilk olarak 11 Kasım 2019’da patent almıştı. 31 Aralık 2021İkinci versiyon için başvurusunu .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu