Haber

Genç, Beşiktaş Köyiçi Meydanı’nda Silahlı Saldırı Sonucu Öldü

Beşiktaş Köyiçi Meydanı’nda gece saatlerinde silahlı saldırı sonucu vurulan 24 yaşındaki genç kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayla ilgili gözaltına alınanların olduğu öğrenilirken, öldürülen gencin olaydan önce motosiklete kurşun yağdırdığı ortaya çıktı. Yerden çıkan çalışanın, kovalayan saldırganı tabancayla vurduğu öğrenildi. Ayrıca işyerini bir süre önce devralan kişinin yüklü miktarda para istediği için görevden aldığı güvenlik görevlisini çalışanları ile birlikte darp ettiği, arada rekabet çıktığı öğrenildi.

Beşiktaş Çarşı Sinanpaşa Mahallesi Köyiçi Caddesi üzerinde saat 01.15 sıralarında meydana gelen olayda, motosikletli bir genç tabancayla vurularak yere düştü. Olayın ardından ağır yaralanan genç ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırgan hastanede öldü

Beyoğlu’nda bulunan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Sertan Taylan Hayal (24), yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Öldürülen Sertan Taylan Hayal’in evli ve bir çocuk babası olduğu ortaya çıktı. Saldırı sırasında sokakta yürüyen Burak O. ve Önder Atakan K.’nin açılan ateş sonucu yaralandığı öğrenildi. Hastaneye kaldırılan 2 yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Ateş açtığı yerin çalışanı tarafından vuruldu

Olayın ardından çalışma başlatan polis ekipleri, görgü tanıklarının sözlerine başvurarak güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Yapılan araştırmalar sonucunda olaydan önce yaşamını yitiren Hayal’in motosikletin arkasında sokakta bir yere geldiği ve tabancayla kurşun yağdırdığı ortaya çıktı. Silahla dışarı çıkan çalışanın motosikletle saldırganın peşinden koştuğu ve bir süre sonra ateş açtığı öğrenildi. Hayal boynundan yaralanarak yere yığılırken, sürücünün motosikleti olay yerinde bırakarak kaçtığı belirlendi. Silahla olay yerinden kaçan saldırganı yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Hayal’in yerde ateş açtığı tabanca polis tarafından ele geçirildi.

Görevden alınan memur yüklü miktarda para istedi.

Öte yandan olayın detayları da ortaya çıktı. Tezlere göre, mekan sahibinin sokaktaki başka bir yeri devraldığı ve burada yıllardır görev yapan bir güvenlik görevlisinin işine son verildiği öğrenildi. Görevden alınan güvenlik görevlisinin, mekan sahibinden yüklü miktarda para talep ettiği ancak alamayınca, mekan sahibi ve çalışanları tarafından darp edildiği öğrenildi. Yaklaşık bir hafta önce meydana gelen olayla ilgili güvenlik görevlisi ile birlikte darp edilen kişinin şikayetçi olduğu öğrenildi. Bu iki olayın birbiriyle ilişkili olup olmadığı araştırılıyor.

Öldürülen kişinin kabahat makinesi olduğu ortaya çıktı

Öte yandan öldürülen Sertan Taylan Hayal’in “kasten yaralama” ve “uyuşturucu kaçakçılığı” gibi hatalardan çok sayıda sabıkasının olduğu, polisin yaptığı aramada tabanca bulunduğu öğrenildi. ateşin açıldığı yerde. Olayla ilgili gözaltına alınanların olduğu, polisin saldırganı yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu