Haber

Fenerbahçe Kulübü’nden deplasman yasağına tepki

Bu karar, bizim tarafımızdaki toplumsal ayrışmayı derinleştirecek, spor kriterleriyle hiçbir ilgisi olmayan garip bir karardır.”

İSTANBUL,

Fenerbahçe Kulübü, Kayserispor – Fenerbahçe maçında konuk takım taraftarlarının tribünlere alınmamasına ilişkin Kayseri İl Emniyet Kurulu kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Kayseri İl Emniyet Kurulu, SporToto Süper Lig’in 24. haftasında 4 Mart Cumartesi günü saat 19.00’da oynanacak Kayserispor – Fenerbahçe maçında sarı lacivertlilerin güvenlik nedeniyle maç tribününe girmemesine karar verildi.

Bunun üzerine Fenerbahçe Kulübü, internet sitesinden “Bu karar kabul edilemez” başlığıyla yazılı açıklama yaptı. Sarı lacivertli takımın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Kayseri İl Güvenlik Kurulu’nun 4 Mart 2023 Cumartesi günü Yukatel Kayserispor ile deplasmanda oynayacağımız maça yeterli taraftar almayacağını şaşkınlıkla öğrendik. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bunu kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değil. Bu karar sportif kriterlerle alakası olmayan, toplumsal ayrışmayı derinleştiren garip bir karardır.Bir spor kulübüdür.Bölücü değil birleştirici, bütünleştirici olması beklenen bu hassas dönemde bilinmesini isteriz. Taraftarlarımız neye dayanarak bu haktan mahrum edilmiştir.

Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu