Haber

Depremzedeler parklarda oynayarak rehabilite ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’da çocuklar, bozulmamış parklarda oynayarak depremin neden olduğunu unutmaya çalışıyor.

Pazarcık ve Elbistan’da 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin yıkıma yol açtığı Adıyaman merkez ve Besni ilçesinde çok sayıda ev yıkıldı. Adıyaman ve Besni ilçelerinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı parkta oynayan çocuklar, depremin neden olduğunu unutmaya çalışıyor.

12 yaşındaki Muhammed Abidin Fenerci, evlerinin ağır hasar görmesi nedeniyle çadırda kaldıklarını söyledi.

Gün içinde çeşitli oyunlar oynayarak vakit geçirdiklerini anlatan Fenerci, “Gün içinde abiler ve ablalar geliyor. Birlikte oyunlar oynuyoruz. Parkta top oynuyor, eğlenceli şeyler yapıyoruz.” söz konusu.

Parkların kendilerine uygun olduğunu anlatan Fenerci, “Bozulmamış parklarda oyunlar oynuyoruz. İp atlıyoruz, voleybol oynuyoruz. Yağ satıyoruz, bal satıyoruz.” O konuştu

11 yaşındaki Buyruk Emre Kurt, parklarda vakit geçirdiklerini belirterek, “Öğretmenlerimiz çok güzel şeyler öğretiyor. Evimiz zarar gördü ama bir yandan da parkımızın sağlam olmasına sevindik. Burada arkadaşlarımızla oyunlar oynuyoruz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu