Haber

Ankara’da selden sonra dükkanlar kullanılamaz hale geldi

Başkentte son bir haftadır etkili olan sağanak yağış nedeniyle şehrin birçok yerinde hayat olumsuz etkilendi. Sel nedeniyle derelerde su baskınları meydana gelirken, sular altında kalan ve bozulan yollar nedeniyle sürücüler ve yayalar zor anlar yaşadı. Dün etkili olan sağanak yağışın ardından Elmadağ ilçesine bağlı Hasanoğlan Mahallesi ve Lalahan ilçesinde seller meydana geldi. Sağanak sular çok sayıda dükkanı kullanılamaz hale getirirken, ilçenin kırsal kesimlerinde otomobil çamura saplandı. Bölgedeki çalışmalar belediye ekipleri ve güvenlik güçleri tarafından sürdürülüyor.

“Boğulduğu için çocuğumu uyandırmaya bile cesaret edemedim”

Sel nedeniyle dükkanı hasar gören Süheyla Yenilmez, “Dün yağmur yağdı. Çocuğum da kanepede uyuyordu. Birden dükkanımın kapısı açıldı. Su bir oluk gibi akmaya başladı. Kapıyı kapatmaya çalıştım ama gücüm yetmedi. Tüm dolaplarım hasar gördü. Çok korkunçtu. Boğuluyor diye çocuğumu uyandırmaya bile cesaret edemedim, çok korktum. Elektrik çarptı. Çok zordu. Tamamen çamur içindeydik. Makinelerimin tepesine kadar su vardı. Boğulma riskine rağmen çabam yeterli olmadı.”
Kazazedelerden Abdurrahman Abay, “Dün sel ile birlikte depomuzda büyük bir gürültü duyduk. Depomuzu su bastı. Aşağı inemezdik. Suyun yüksekliği en az 3 metreydi. Yollarda sürekli su vardı. Bir göl gibiydi. Ekipler sürekli temizlik yapıyor” dedi.

haliliyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu