Haber

Almanya Başbakanı Olaf Scholz Irak Başbakanı ile görüştü

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un Irak Başbakanı Muhammed Şii el Sudani ile telefonda görüştüğü bildirildi.

Alman Federal Hükümeti Basın ve Enformasyon Dairesi’nden yapılan açıklamada, Scholz ve Sudani’nin, İsrail ile Hamas arasındaki çatışmanın genişleyerek bölgeye yayılmasının engellenmesi gerektiği konusunda anlaştıkları belirtildi.

Açıklamada, Scholz’un, Alman Federal Hükümeti’nin hiçbir bölgesel aktörün bu çatışmaya istikrarı bozucu bir şekilde müdahale etme fırsatını kullanmaması yönündeki açık uyarısını yinelediği, Şansölye’nin ayrıca Almanya’nın sivillerin korunmasına yönelik güçlü kararlılığını ve sürekli olarak kararlılığını vurguladığı belirtildi. ve Gazze Şeridi’ndeki insanların insani yardıma güvenli erişimi. Kararlılığını yinelediği söylendi.

Açıklamada, Alman hükümetinin insani yardımlarını Gazze Şeridi’ne kadar genişlettiği hatırlatılırken, Scholz ve Sudani’nin ikili bağlantılardan da bahsettiği paylaşıldı.

Açıklamada ayrıca Scholz’un Irak’a, Almanya’nın reformlara, ekonomik kalkınmaya ve iklim değişikliğinin sonuçlarının üstesinden gelmeye verdiği desteğin devam edeceğine dair güvence verdiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu