Haber

Akşener davet etmişti! İmamoğlu ve Mansur Yavaş kararını açıkladı!

Millet İttifakını oluşturan altılı masanın son toplantısının ardından bugün İYİ Parti Genel Yönetim Kurulu toplandı ve ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kameralar karşısına geçti.

AKŞENER ARADI!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Yönetim Kurulu toplantısının ardından Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na telefon ederek Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını onaylamadığını belirterek “Noter masasına döndü” dedi.

İKİ İSİMDEN DESTEK MESAJI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu destek verdi.

SLOW: TEK SIRADAYIZ

Ağır ağır yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesine aykırı hareket etmeyeceğimizi belirttik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşları ile yoluna devam etmesidir.ifadeleri kullandı.

İMAMOĞLU KILIÇDAROĞLU EKİNİ DE DUYURDU

Ekrem İmamoğlu ise, “Millet İttifakı, halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk üstlenerek, devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş siyasi bir birliktir. Milletimize çaresiz, ümitsiz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. ”söz konusu.

 

 

BAŞBAKANLAR GÖRECEK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6 masanın cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecine ilişkin açıklamalarının ardından CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının Ankara’ya taşındığı belirtildi.

Belediye başkanlarının Cumartesi günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde bir toplantı yapacağı öğrenildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın depremle ilgili çalışmalar nedeniyle toplantıya katılması beklenmiyor.

CHP Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Beldeden metropollere tüm belediye başkanlarımızla Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde geleceğe yürüyoruz. Kararlıyız, azimli ve umutluyuz. Birlikte çalışacağız, birlikte kazanacağız.”ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu